Maa- ja kotitalousseurat


KAUKALINNA - VIITAMÄEN MAA- JA KOTITALOUSNAISET RY
 
Puheenjohtaja Tuovi Nousiainen
Viitamäentie 654C, 58200 Kerimäki
puh. 050 582 2876
tuovi.nousiainen@gmail.com

Varapuheenjohtaja Sirpa Kautonen
Erkonkatu 12 B1, 57100 Savonlinna
sirpa.kautonen@gmail.com

Sihteeri Pia Toiviainen
Viitamäentie 250, 58200 Kerimäki
050 411 6770
pia.toiviainen@gmail.com

KERIMÄEN KIRKONKYLÄN KOTITALOUSNAISET RY
 
Puheenjohtaja Katri Palm
Rantakuja 7, 58200 Kerimäki
puh. 050 553 5972
katri.palm@suursaimaa.com

Varapuheenjohtaja Pirjo Juuti
Ollilantie 1 B 9, 58200 Kerimäki
puh. 040 848 8253
pirjo.juuti@suomi24.fi

Sihteeri Merja Immonen
Alhontie 22-28 B 10, 58200 Kerimäki
puh. 050 554 7186
merja.immonen@gmail.com
 

KERIMÄEN MAA- JA KOTITALOUSNAISET RY

Maaseutuseuran tarkoituksena on edistää alueensa maatilatalouden yleisiä edellytyksiä ja maaseudun elinvoimaisuutta sekä koota jäsenistöä yhteistoimintaa edistämään.

Puheenjohtaja Marja Sisko Nousiainen
puh. 040 543 9138
marsinou@suomi24.fi

Varapuheenjohtaja Leena Mielonen
Koivurannantie 2, 58200 Kerimäki
puh. (015) 544 759, 045 773 19759
leena.mielonen@kyyhkynetti.com

Sihteeri Aila Nousiainen 
Härköläntie 66, 58150 Makkola
puh. 050 567 2049


LOUHEN MAA- JA KOTITALOUSSEURA RY

Puheenjohtaja Tuija Anttonen
Tikkiläntie 130, 58220 Louhi
puh. 044 292 3334
tuija.anttonen@suursaimaa.com

Varapuheenjohtaja Jukka Pulkkinen
Palomäentie 676, 58220 Louhi
puh. 044 777 5481
jukka.pulkkinen@blc.fi

Sihteeri Irene Hiltunen
Ruokojärventie 553 B, 58220 Louhi
puh. 050 359 1456
irene.hiltunen@suursaimaa.com

 

MAKKOLA-KUOKKALA MAA- JA KOTITALOUSSEURA RY
http://www.seurantalot.fi/talot/kerimaki_makkola

Puheenjohtaja Eeva Turunen
Niittylahdentien 117, 58150 Makkola
puh. 050 538 4442
eevamaria.turunen@pp.9.inet.fi

Sihteeri Marja Sisko Nousiainen
puh. 040 543 9138
marsinou@suomi24.fi 

RUOKOLAHDEN MAA- JA KOTITALOUSNAISET RY

Puheenjohtaja Eila Makkonen
Haapaniementie 24, 58430 Kulennoinen
puh. 050 493 6583

Sihteeri
Marja-Terttu Mielonen
Petroahontie 27, 58200 Kerimäki
puh. 050 366 0467

SILVOLA - ANTTOLAN MAASEUTUNAISET RY
 
Puheenjohtaja Arja Pitko
Haapalantie 827A
58410 Haapakallio
puh. 040 752 4297
arja.pitko@luukku.com

Sihteeri Merja Lind
Niinipolku 28A
58410 Haapakallio
puh. 050 561 4776
merlin@kyyhkynetti.com